Wybieramy wyciskarkę do soków

Na rynku znaleźć można naprawdę mnóstwo urządzeń, które przeznaczone są do wyciskania soków. Zalicza się do nich między innymi wyciskarki. Bardzo często są one nieprawidłowo określane mianem sokowirówek. Sprzętów tych nie wolno mylić. Różnią się one między sobą zasadą działania oraz budową.

Co należy więc wiedzieć na temat wyciskarek? Co powinno się wziąć pod uwagę przy ich zakupie? Jakie parametry mają największe znaczenie?

Wyciskarki do soku to urządzenia, które podczas pracy wykonują niezwykle wolne, ale jednocześnie bardzo dokładne obroty. Sok wyciska specjalny ślimakowy wałek. Jest on skonstruowany tak, że miażdży owoce, a następnie wyciska z nich sok. W takim soku znajdują się cząstki owoców. Nie jest on również klarowny. Dzięki temu mamy poczucie, że pity przez nas sok jest bardzo wartościowy i odżywczy. Tak przygotowany sok z owoców można przechowywać w lodówce bez obaw o to, że szybko ulegnie zepsuciu. Z pomocą wyciskarki można otrzymać nie tylko sok, ale również wyborny mus. Obecnie wyciskarki dzieli się na dwa podstawowe rodzaje. Kryterium podziału jest sposób wyciskania soku. Wyróżnia się wyciskarki: -ręczne; elektryczne.

W sprzedaży znajdują wyciskarki elektryczne jedno- oraz dwuślimakowe. Te drugie – z uwagi na budowę – uważa się za lepsze i bardziej efektywne. Sok, który powstaje z ich pomocą, jest odżywczy i zawiera naprawdę mnóstwo witamin. Przygotowywanie soku zajmuje wprawdzie nieco więcej czasu, ale sok z owocu zostaje wyciśnięty do ostatniej kropli. Jeśli chodzi o moc wyciskarek elektrycznych, to waha się ona od 100 do 450 W. Im wyższą mocą charakteryzuje się wyciskarka, tym szybciej z jej pomocą uda się nam przygotować sok. Stawiając na wyciskarkę o mocy dochodzącej do górnej granicy, bez trudu wyciśniemy sok również z twardych owoców i warzyw. Wyciskarki pozwalają na przygotowanie pełnowartościowego soku także z warzyw liściastych, a nawet ziół. Z ich pomocą można także przyrządzić pyszny mus oraz zmielić twarde składniki. Wyciskarki są także łatwe w czyszczeniu. Tym różnią się od sokowirówek, że nie musimy ich rozkładać na poszczególne elementy.

Story Page